Co je outlet

Co je vlastně Outlet

Nechodili jsme dlouho kolem horké kaše a za použití Wikipedie uvádíme, že Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami.

Jeho hlavní myšlenkou je prodávat, lépe řečeno vyprodávat, zboží, které se již nevyrábí, sezónní zboží, nadměrné zásoby, zboží ze zkrachovalých nebo uzavřených obchodů apod.

Agenturní průzkum ukázal, že např. v Německu nakupuje v outletech až 56 % všech respondentů, tedy nemusíte mít žádné obavy, že prodáváme nějaký "sekáč". 

Nejrozšířenějším typem jsou outletová centra, která se sestávají z desítek až stovek obchodů. Jednotlivé obchody v těchto centrech jsou většinou provozovány přímo výrobcem daného zboží. Z těchto obchodů bychom chtěli oblečení následně nabízet Vám.

Fenoménem posledních let jsou specializované e-shopy (typicky proklukyaholky.cz J), které se zabývají outletovým zbožím, především oblečením. Ceny v těchto e-shopech bývají obvykle mnohem nižší než v „kamenných outletech“ díky tomu, že nemusí platit vysoké nájemné za obchodní prostory, spotřebu energií, personál apod.

Jako má outlet výhodu v nízkých cenách, tak přiznáváme, že jeho největší slabinou bývá sortiment, který pochopitelně nemůže korespondovat s aktuální nabídkou v běžných obchodech. Proto je nutné počítat s tím, že u oblečení je omezený výběr velikostí, barev, modelů, ale na druhou stranu značkové a kvalitní zboží levněji než v outletu prostě nekoupíte.

Vaše prokluky a holky.cz